Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
z poezji? Nie z programów, dyskusji, z publicystyki, lecz z poezji właśnie. Programy bywają zbyt szerokie lub zbyt wąskie w stosunku do samej poezji. Publiczność czytająca zdaje się często wyłącznie na bardziej dla niej wyraziste, jako mniej metaforyczne, wypowiedzi programowe albo publicystyczne poetów czy o poetach. W skrajnych przypadkach owe wypowiedzi teoretyczne i publicystyczne są nawet w stanie "zasłonić" poezję.
Z punktu widzenia historii poezji druga połowa lat siedemdziesiątych, wbrew spotykanym dziś potocznym sądom, to okres bogactwa i różnorodności. A kiedy weźmiemy pod uwagę następne lata dzielące nas od tego czasu, będziemy mieli do czynienia z kilkoma zupełnie odmiennymi epokami.
W
z poezji? Nie z programów, dyskusji, z publicystyki, lecz z poezji właśnie. Programy bywają zbyt szerokie lub zbyt wąskie w stosunku do samej poezji. Publiczność czytająca zdaje się często wyłącznie na bardziej dla niej wyraziste, jako mniej metaforyczne, wypowiedzi programowe albo publicystyczne poetów czy o poetach. W skrajnych przypadkach owe wypowiedzi teoretyczne i publicystyczne są nawet w stanie "zasłonić" poezję.<br> Z punktu widzenia historii poezji druga połowa lat siedemdziesiątych, wbrew spotykanym dziś potocznym sądom, to okres bogactwa i różnorodności. A kiedy weźmiemy pod uwagę następne lata dzielące nas od tego czasu, będziemy mieli do czynienia z kilkoma zupełnie odmiennymi epokami.<br> W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego