Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
od matki (która przez całe życie, wprost lub nie wprost, mówiła mu: "Chyba nie zrobisz mi tego, co zrobił tata, ty jesteś inny, lepszy"), a także z nawiązaniem własnych relacji z kobietami.
Syneczek mamusi to również niewolnik, osoba, do której matka kieruje swe resentymenty, ból i rozżalenie, obiekt zastępczy do wyrażania agresji odczuwanej do męża. Syn jest żywym wspomnieniem nieudanego związku, a na dodatek może być ciężarem i przeszkodą w realizowaniu jej aspiracji emocjonalnych i zawodowych. W takiej sytuacji jest, mniej lub bardziej otwarcie, przez matkę niszczony i upokarzany. Można wtedy powiedzieć, że syn wypija piwo, które nawarzył jego ojciec.
Syneczkiem
od matki (która przez całe życie, wprost lub nie wprost, mówiła mu: "Chyba nie zrobisz mi tego, co zrobił tata, ty jesteś inny, lepszy"), a także z nawiązaniem własnych relacji z kobietami.<br>Syneczek mamusi to również niewolnik, osoba, do której matka kieruje swe resentymenty, ból i rozżalenie, obiekt zastępczy do wyrażania agresji odczuwanej do męża. Syn jest żywym wspomnieniem nieudanego związku, a na dodatek może być ciężarem i przeszkodą w realizowaniu jej aspiracji emocjonalnych i zawodowych. W takiej sytuacji jest, mniej lub bardziej otwarcie, przez matkę niszczony i upokarzany. Można wtedy powiedzieć, że syn wypija piwo, które nawarzył jego ojciec.<br>Syneczkiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego