Typ tekstu: Książka
Autor: Siwoń Bolesław
Tytuł: Jak sterować rentownością przedsiębiorstwa
Rok: 1994
Analizę przeprowadzimy na podstawie cen uwzględnionych w tabeli 5 i przyjętych w założeniu wstępnym przykładu. Załóżmy obecnie, że uzysk z produkcji wyniósł:

136


W porównaniu z danymi tabeli 10 koszt jednostkowy każdego wyrobu podniósł się, a osiągnięte zyski zmalały w różnym stopniu. Z ogólnej kwoty zmniejszenia zysku o 1800jp. przypadło: wyrobowi A 1632jp. wyrobowi B 110jp. wyrobowi C 58jp.
I znów trzeba podkreślić, że otrzymany obraz parametrów jednostkowych jest odmienny niż globalnych (ta sama wydajność, suma kosztów, ceny sprzedażne; zmieniła się tylko kwota uzyskana ze sprzedaży).
Przypatrzmy się jeszcze skutkom rozliczenia przy innej zmianie asortymentów produkcji, przedstawionej w tabeli 13:


Również
Analizę przeprowadzimy na podstawie cen uwzględnionych w tabeli 5 i przyjętych w założeniu wstępnym przykładu. Załóżmy obecnie, że uzysk z produkcji wyniósł:<br><br>136<br><br><br>W porównaniu z danymi tabeli 10 koszt jednostkowy każdego wyrobu podniósł się, a osiągnięte zyski zmalały w różnym stopniu. Z ogólnej kwoty zmniejszenia zysku o 1800jp. przypadło: wyrobowi A 1632jp. wyrobowi B 110jp. wyrobowi C 58jp.<br>I znów trzeba podkreślić, że otrzymany obraz parametrów jednostkowych jest odmienny niż globalnych (ta sama wydajność, suma kosztów, ceny sprzedażne; zmieniła się tylko kwota uzyskana ze sprzedaży).<br>Przypatrzmy się jeszcze skutkom rozliczenia przy innej zmianie asortymentów produkcji, przedstawionej w tabeli 13:<br><br><br>Również
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego