Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kontrwywiad została zamknięta, akta zarchiwizowane i tą tematyką zajął się zarząd II a. Od tego momentu on był gospodarzem sprawy i mógł korzystać z akt, które trafiły do archiwum - mówi były szef UOP. Czy korzystał? - Na pewno w takim zakresie, jaki mu był potrzebny - twierdzi Siemiątkowski.
To tłumaczenie budzi zdziwienie wysoko postawionego oficera służb: - Główna teza publicznych wystąpień Siemiątkowskiego jest taka, że właściciele J&S mają protektorów za wschodnią granicą. Tymczasem ten sam Siemiątkowski odbiera sprawę tych panów kontrwywiadowi, który zajmuje się takimi właśnie historiami. Poza tym kontrwywiad przy tej sprawie współpracował z II a i wywiadem. Koordynował ich zadania.
Sceptyczni
kontrwywiad została zamknięta, akta zarchiwizowane i tą tematyką zajął się zarząd &lt;name type="org"&gt;II a&lt;/&gt;. Od tego momentu on był gospodarzem sprawy i mógł korzystać z akt, które trafiły do archiwum - mówi były szef &lt;name type="org"&gt;UOP&lt;/&gt;. Czy korzystał? - Na pewno w takim zakresie, jaki mu był potrzebny - twierdzi &lt;name type="person"&gt;Siemiątkowski&lt;/&gt;.<br>To tłumaczenie budzi zdziwienie wysoko postawionego oficera służb: - Główna teza publicznych wystąpień &lt;name type="person"&gt;Siemiątkowskiego&lt;/&gt; jest taka, że właściciele &lt;name type="org"&gt;J&amp;amp;S&lt;/&gt; mają protektorów za wschodnią granicą. Tymczasem ten sam &lt;name type="person"&gt;Siemiątkowski&lt;/&gt; odbiera sprawę tych panów kontrwywiadowi, który zajmuje się takimi właśnie historiami. Poza tym kontrwywiad przy tej sprawie współpracował z &lt;name type="org"&gt;II a&lt;/&gt; i wywiadem. Koordynował ich zadania.<br>Sceptyczni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego