Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Xitong. W 1998 r. skazano go na 16 lat więzienia za przyjmowanie łapówek i sprzeniewierzenie państwowych funduszy o wartości 2 mld dolarów.
Tymczasem, jak wykazał raport sporządzony przez ministerstwo handlu zagranicznego, który ostatnio ujawniła prasa w Hongkongu, w ciągu ostatnich 20 lat z Chin uciekło za granicę około 4 tys. wysoko postawionych działaczy partii i urzędników. Zabrali oni ze sobą łącznie co najmniej 50 miliardów dolarów pochodzących z korupcji.
z PekinuW Korei Południowej 40 milionów ludzi wyruszyło w podróż, by odwiedzić groby najbliższych

Święto ponad granicą

W Korei rozpoczęło się wczoraj wielkie święto - Chusok. W tym czasie należy odwiedzić groby bliskich
Xitong&lt;/&gt;. W 1998 r. skazano go na 16 lat więzienia za przyjmowanie łapówek i sprzeniewierzenie państwowych funduszy o wartości 2 mld dolarów.<br>Tymczasem, jak wykazał raport sporządzony przez ministerstwo handlu zagranicznego, który ostatnio ujawniła prasa w &lt;name type="place"&gt;Hongkongu&lt;/&gt;, w ciągu ostatnich 20 lat z &lt;name type="place"&gt;Chin&lt;/&gt; uciekło za granicę około 4 tys. wysoko postawionych działaczy partii i urzędników. Zabrali oni ze sobą łącznie co najmniej 50 miliardów dolarów pochodzących z korupcji.<br>&lt;au&gt; z Pekinu&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;W &lt;name type="place"&gt;Korei Południowej&lt;/&gt; 40 milionów ludzi wyruszyło w podróż, by odwiedzić groby najbliższych&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Święto ponad granicą&lt;/&gt;<br><br>W &lt;name type="place"&gt;Korei&lt;/&gt; rozpoczęło się wczoraj wielkie święto - &lt;foreign&gt;Chusok&lt;/&gt;. W tym czasie należy odwiedzić groby bliskich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego