Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Cywilny
Rok powstania: 1964
także w celu zabezpieczenia wierzytelności przyszłej lub warunkowej.
Art. 307. § 1. Do ustanowienia zastawu potrzebna jest umowa między właścicielem a wierzycielem oraz, z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, wydanie rzeczy wierzycielowi albo osobie trzeciej, na którą strony się zgodziły.
§ 2. Jeżeli rzecz znajduje się w dzierżawieniu wierzyciela, do ustanowienia zastawu wystarcza sama umowa.
Art. 308. § 1. W celu zabezpieczenia udzielonych przez bank kredytów można ustanowić na rzecz banku zastaw na rzeczach ruchomych zastawcy z pozostawieniem ich w posiadaniu zastawcy lub osoby trzeciej.
§ 2. Zastaw pozostaje w mocy na rzeczach obciążonych bez względu na zmiany, którym przedmiot zastawu może ulec w toku
także w celu zabezpieczenia wierzytelności przyszłej lub warunkowej.<br>Art. 307. § 1. Do ustanowienia zastawu potrzebna jest umowa między właścicielem a wierzycielem oraz, z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, wydanie rzeczy wierzycielowi albo osobie trzeciej, na którą strony się zgodziły.<br>§ 2. Jeżeli rzecz znajduje się w dzierżawieniu wierzyciela, do ustanowienia zastawu wystarcza sama umowa.<br>Art. 308. § 1. W celu zabezpieczenia udzielonych przez bank kredytów można ustanowić na rzecz banku zastaw na rzeczach ruchomych zastawcy z pozostawieniem ich w posiadaniu zastawcy lub osoby trzeciej.<br>§ 2. Zastaw pozostaje w mocy na rzeczach obciążonych bez względu na zmiany, którym przedmiot zastawu może ulec w toku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego