Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
w niej bowiem uwzględniony wpływ dynamiki układu na przebieg analizowanego procesu. Jednakże takie uproszczenie w przypadku koparek jest w pełni uzasadnione stabilizującym wpływem ośrodka, w którym odbywa się odspajanie.
Badania teoretyczne i eksperymentalne wskazują na niepełne wykorzystanie mocy układu napędowego w procesie odspajania. Tego stanu rzeczy nie mogą poprawić najbardziej wyszukane środki techniczne, gdyż wynika on ze struktury osprzętu roboczego koparki i ze współpracy narzędzia roboczego z urobiskiem.

8.Stateczność koparek
8.1.Wprowadzenie
Wśród czynników współdecydujących o bezpiecznej pracy koparki szczególne miejsce zajmuje jej stateczność. Jest z nią związane pojęcie stanu granicznego, po przekroczeniu którego maszyna traci stateczność.
Przekroczenie stanu
w niej bowiem uwzględniony wpływ dynamiki układu na przebieg analizowanego procesu. Jednakże takie uproszczenie w przypadku koparek jest w pełni uzasadnione stabilizującym wpływem ośrodka, w którym odbywa się odspajanie.<br>Badania teoretyczne i eksperymentalne wskazują na niepełne wykorzystanie mocy układu napędowego w procesie odspajania. Tego stanu rzeczy nie mogą poprawić najbardziej wyszukane środki techniczne, gdyż wynika on ze struktury osprzętu roboczego koparki i ze współpracy narzędzia roboczego z urobiskiem.<br><br>&lt;tit&gt;8.Stateczność koparek&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;8.1.Wprowadzenie&lt;/&gt;<br>Wśród czynników współdecydujących o bezpiecznej pracy koparki szczególne miejsce zajmuje jej stateczność. Jest z nią związane pojęcie stanu granicznego, po przekroczeniu którego maszyna traci stateczność.<br>Przekroczenie stanu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego