Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Relaks i Kolekcjoner Polski
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1988
na zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, skąd też pochodzą kolorowe fotografie obiektów. Jońca zamieścił m.in. ciekawe zdjęcie kapitana Leclefa - Belga, jednego z melicznych cudzoziemców mających prawo noszenia Znaku Spadochronowego.
Kolejnym interesującym polonikiem jest artykuł Przemysława Kroczyńskiego, dyrektora kołobrzeskiego Muzeum Oręża o zastosowaniu w armii II RP francuskiej szabli wz. 1822, zamieszczony w numerze 31 francuskiego "Armes-Militaria". Tekst ilustrowany fotografiami ze zbiorów autora i muzeum w Kołobrzegu, wnikliwie śledzi genezę i przebieg polskiego epizodu "wędrującej szabli" wz. 1822. Ciekawy jest podany przez autora stan 13 tys. szabel pochodzenia francuskiego, które mimo wszystkich przezbrojeń dotrwały w służbie do września.
Przy
na zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, skąd też pochodzą kolorowe fotografie obiektów. Jońca zamieścił m.in. ciekawe zdjęcie kapitana Leclefa - Belga, jednego z melicznych cudzoziemców mających prawo noszenia Znaku Spadochronowego. <br>Kolejnym interesującym &lt;orig&gt;polonikiem&lt;/&gt; jest artykuł Przemysława Kroczyńskiego, dyrektora kołobrzeskiego Muzeum Oręża o zastosowaniu w armii II RP francuskiej szabli wz. 1822, zamieszczony w numerze 31 francuskiego "&lt;name type="tit"&gt;Armes-Militaria&lt;/&gt;". Tekst ilustrowany fotografiami ze zbiorów autora i muzeum w Kołobrzegu, wnikliwie śledzi genezę i przebieg polskiego epizodu "wędrującej szabli" wz. 1822. Ciekawy jest podany przez autora stan 13 tys. szabel pochodzenia francuskiego, które mimo wszystkich przezbrojeń dotrwały w służbie do września. <br>Przy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego