Typ tekstu: Książka
Autor: Nowakowski Zdzisław
Tytuł: TAG 3.1 dla opornych
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1995
trakcie dalszej pracy nad dokumentem otrzymują kolejne, coraz wyższe numery lub nazwy nadawane przez użytkownika. TAG jest przy tym na tyle inteligentny, że najpierw sprawdza, czy podane parametry nie są zgodne ze wzorcem już istniejącym, i dopiero wtedy, gdy udzieli sobie odpowiedzi negatywnej - tworzy wzorzec nowy.


Jak definiować wzorce?

Definiowanie wzorców wymaga trochę uwagi i cierpliwości, ale włożony w to wysiłek opłaca się solennie, zwłaszcza przy dłuższych tekstach, którym zechcemy nadać efektowny, a równocześnie uporządkowany wygląd.
Załóżmy, że pragniesz utworzyć wzorzec, w którym:
- lewy margines leży w 5 kolumnie;
- prawy margines leży w 55 kolumnie;
- tabulatory są rozmieszczone co 10 kolumn
trakcie dalszej pracy nad dokumentem otrzymują kolejne, coraz wyższe numery lub nazwy nadawane przez użytkownika. TAG jest przy tym na tyle inteligentny, że najpierw sprawdza, czy podane parametry nie są zgodne ze wzorcem już istniejącym, i dopiero wtedy, gdy udzieli sobie odpowiedzi negatywnej - tworzy wzorzec nowy.<br><br><br>Jak definiować wzorce?<br><br>Definiowanie wzorców wymaga trochę uwagi i cierpliwości, ale włożony w to wysiłek opłaca się solennie, zwłaszcza przy dłuższych tekstach, którym zechcemy nadać efektowny, a równocześnie uporządkowany wygląd.<br>Załóżmy, że pragniesz utworzyć wzorzec, w którym:<br>- lewy margines leży w 5 kolumnie;<br>- prawy margines leży w 55 kolumnie;<br>- tabulatory są rozmieszczone co 10 kolumn
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego