Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
rysunku 14.12 jest przedstawiona taka zależność dla koparek, które mają zainstalowane silniki spalinowe o mocy nie przekraczającej 70 kW. Maszyny napędzane silnikami o większej mocy, mają zwykle układy hydrauliczne z pompami regulowanymi.
Z tej zależności wynika, że moc silnika zainstalowanego w koparce jest większa, od mocy obliczonej na podstawie wzoru (14.17) o około 20%.
Taką wartość należy przyjmować do oszacowania mocy N0.
14.2.4. Uwagi końcowe
Moc silnika napędzającego koparkę można wyznaczyć na podstawie analizy dwóch elementarnych czynności roboczych. Są to: obrót nadwozia realizowany podczas transportu urobku z urobiska do miejsca rozładunku, jazda koparki po niepoziomej płaszczyźnie.
W
rysunku 14.12 jest przedstawiona taka zależność dla koparek, które mają zainstalowane silniki spalinowe o mocy nie przekraczającej 70 kW. Maszyny napędzane silnikami o większej mocy, mają zwykle układy hydrauliczne z pompami regulowanymi.<br>Z tej zależności wynika, że moc silnika zainstalowanego w koparce jest większa, od mocy obliczonej na podstawie wzoru (14.17) o około 20%.<br>Taką wartość należy przyjmować do oszacowania mocy N0.<br>&lt;tit1&gt;14.2.4. Uwagi końcowe&lt;/&gt;<br>Moc silnika napędzającego koparkę można wyznaczyć na podstawie analizy dwóch elementarnych czynności roboczych. Są to: obrót nadwozia realizowany podczas transportu urobku z urobiska do miejsca rozładunku, jazda koparki po niepoziomej płaszczyźnie.<br>W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego