Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
patrz tabela 5.4).
Gazy jedno- i dwuatomowe są praktycznie przezroczyste dla fotonów o energiach wystarczających do uwolnienia fotoelektronów z katody. W gazach tych więc wartość A wzrasta gwałtownie ze wzrostem napięcia.
Niektóre gazy wieloatomowe, jak metan, pary etanolu, pochłaniają fotony, same ulegając rozpadowi. W ich obecności obserwuje się więc wzrost A bardziej zgodny z równaniem (5.2.2-7).
Rola gazów szlachetnych w zwiększaniu wzmocnienia gazowego została wymieniona w p. 3. Z uwagi na łatwość ich wzbudzenia do stanów metatrwałych są one stałym składnikiem wypełnień liczników z dodatkiem innego gazu o odpowiednio niższym potencjale jonizacyjnym.
Zasadniczą różnicą między zakresem działania
patrz tabela 5.4).<br> Gazy jedno- i dwuatomowe są praktycznie przezroczyste dla fotonów o energiach wystarczających do uwolnienia fotoelektronów z katody. W gazach tych więc wartość A wzrasta gwałtownie ze wzrostem napięcia.<br> Niektóre gazy wieloatomowe, jak metan, pary etanolu, pochłaniają fotony, same ulegając rozpadowi. W ich obecności obserwuje się więc wzrost A bardziej zgodny z równaniem (5.2.2-7).<br> Rola gazów szlachetnych w zwiększaniu wzmocnienia gazowego została wymieniona w p. 3. Z uwagi na łatwość ich wzbudzenia do stanów metatrwałych są one stałym składnikiem wypełnień liczników z dodatkiem innego gazu o odpowiednio niższym potencjale jonizacyjnym.<br> Zasadniczą różnicą między zakresem działania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego