Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
wersję tego programu - prywatyzację kuponową, w Polsce - wśród kolejnych przesileń politycznych i coraz częstszego przedstawiania prywatyzacji jako oszustwa - PPP nadal pozostawał tylko projektem.
W sierpniu 1992 r. koalicyjny rząd Hanny Suchockiej skierował go jednak w skonkretyzowanej i sformalizowanej postaci do Sejmu.
Tam znalazła się w ogniu poselskiej krytyki, kierowanej zarówno z lewej jak i prawej strony, zresztą przy udziale także członków partii należących do ówczesnej koalicji rządowej.
Głównym postulatem ZChN było rozciągnięcie rozdawnictwa świadectw udziałowych także na dzieci, a więc uczynienie z nich rodzaju premii za wielodzietność czy dodatku rodzinnego.
Reszta prawicy zarzucała siłom rządowym - a zwłaszcza liberałom - chęć podporządkowania funduszy
wersję tego programu - prywatyzację kuponową, w Polsce - wśród kolejnych przesileń politycznych i coraz częstszego przedstawiania prywatyzacji jako oszustwa - PPP nadal pozostawał tylko projektem.<br>W sierpniu 1992 r. koalicyjny rząd Hanny Suchockiej skierował go jednak w skonkretyzowanej i sformalizowanej postaci do Sejmu.<br>Tam znalazła się w ogniu poselskiej krytyki, kierowanej zarówno z lewej jak i prawej strony, zresztą przy udziale także członków partii należących do ówczesnej koalicji rządowej.<br>Głównym postulatem ZChN było rozciągnięcie rozdawnictwa świadectw udziałowych także na dzieci, a więc uczynienie z nich rodzaju premii za wielodzietność czy dodatku rodzinnego.<br>Reszta prawicy zarzucała siłom rządowym - a zwłaszcza liberałom - chęć podporządkowania funduszy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego