Typ tekstu: Książka
Autor: Makuszyński Kornel
Tytuł: Szatan z siódmej klasy
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1937
być egzaminowani: Kaczanowski, Ostrowicki i Wnuk, czyli siódmy, siedemnasty i dwudziesty siódmy, na myśl nie przyjdzie temu idiocie..." Czy pan profesor pomyślał o "idiocie"?
- Zapomniałem.
- Dziękuję serdecznie. Otóż: "na myśl nie przyjdzie temu chłystkowi, że można zostawić sytuację taką, jaką miała być .
On będzie szukał daleko, a ja go dopadnę z bliska. Na to nie wpadnie nigdy! Na każdą inną kombinację mógłby wpaść przez łotrowski przypadek, ale najprostszej nie odgadnie". Czy pan profesor tak myślał? - dodał z niewinną miną.
- Słowo w słowo. To jest zdumi.ewające!
- Trochę też - mówił skromnie zuchwalec - liczyłem na to, że jeśli pan profesor układał swoją listę niezmiennie
być egzaminowani: Kaczanowski, Ostrowicki i Wnuk, czyli siódmy, siedemnasty i dwudziesty siódmy, na myśl nie przyjdzie temu idiocie..." Czy pan profesor pomyślał o "idiocie"?<br>- Zapomniałem.<br>- Dziękuję serdecznie. Otóż: "na myśl nie przyjdzie temu chłystkowi, że można zostawić sytuację taką, jaką miała być &lt;page nr=25&gt;.<br>On będzie szukał daleko, a ja go dopadnę z bliska. Na to nie wpadnie nigdy! Na każdą inną kombinację mógłby wpaść przez łotrowski przypadek, ale najprostszej nie odgadnie". Czy pan profesor tak myślał? - dodał z niewinną miną.<br>- Słowo w słowo. To jest zdumi.ewające!<br>- Trochę też - mówił skromnie zuchwalec - liczyłem na to, że jeśli pan profesor układał swoją listę niezmiennie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego