Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
służbowej oraz godzenia się na utrudnianie prowadzonego postępowania przygotowawczego i godzenia się na narażenie policjantów uczestniczących w operacji specjalnej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania uszkodzeń ciała.
Broniący Zbigniewa Sobotki, byłego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, mecenas Wojciech Tomczyk nie złożył żadnych wniosków dowodowych. Wystąpił natomiast o umorzenie postępowania "z powodu niepopełnienia przez tego podejrzanego zarzucanego mu czynu".
Według kieleckiej prokuratury, jeżeli postępowanie zakończy się aktem oskarżenia, zostanie on skierowany do Sądu Rejonowego w Starachowicach.


Kardiolog oskarżony, biznesmen w areszcie
Profesor i gangsterzy

Andrzej Buczek, śląski biznesmen oskarżony o groźby karalne wobec dziennikarza "Rzeczpospolitej", znowu trafił do aresztu. Został zatrzymany wczoraj
służbowej oraz godzenia się na utrudnianie prowadzonego postępowania przygotowawczego i godzenia się na narażenie policjantów uczestniczących w operacji specjalnej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania uszkodzeń ciała.<br>Broniący &lt;name type="person"&gt;Zbigniewa Sobotki&lt;/&gt;, byłego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, mecenas &lt;name type="person"&gt;Wojciech Tomczyk&lt;/&gt; nie złożył żadnych wniosków dowodowych. Wystąpił natomiast o umorzenie postępowania &lt;q&gt;"z powodu niepopełnienia przez tego podejrzanego zarzucanego mu czynu"&lt;/&gt;.<br>Według kieleckiej prokuratury, jeżeli postępowanie zakończy się aktem oskarżenia, zostanie on skierowany do &lt;name type="org"&gt;Sądu Rejonowego&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Starachowicach&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Kardiolog oskarżony, biznesmen w areszcie&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Profesor i gangsterzy&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="person"&gt;Andrzej Buczek&lt;/&gt;, śląski biznesmen oskarżony o groźby karalne wobec dziennikarza &lt;name type="tit"&gt;"Rzeczpospolitej"&lt;/&gt;, znowu trafił do aresztu. Został zatrzymany wczoraj
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego