Typ tekstu: Książka
Autor: Wolanowski Lucjan
Tytuł: Upał i gorączka
Rok: 1996
Harley Williams, za którym przytaczam tu wiele faktów, zwraca uwagę na mechanikę dojrzewania tego odkrycia. Weź zasób wiedzy medycznej, dodaj szczyptę wyższej matematyki, wiązkę talentu poetyckiego i magii słów, hoduj je przez dwanaście lat w spokojnej atmosferze garnizonowej, dodaj trochę nowej wiedzy technicznej i rzut oka na prace Alfonsa Laverana, zabarw wszystko uczuciem litości dla Indii beznadziejnie przeżartych chorobami. Na mieszankę tę trafia iskra bezpośredniej pogawędki na Oxford Street i nagle całe doświadczenie nabiera życia, mieszanina wre i stwarza coś, czego dotąd nikt nie oglądał.
Major Ross pracował w Indiach w pocie czoła. Hodował komary, które żywił krwią chorych na malarię
Harley Williams, za którym przytaczam tu wiele faktów, zwraca uwagę na mechanikę dojrzewania tego odkrycia. Weź zasób wiedzy medycznej, dodaj szczyptę wyższej matematyki, wiązkę talentu poetyckiego i magii słów, hoduj je przez dwanaście lat w spokojnej atmosferze garnizonowej, dodaj trochę nowej wiedzy technicznej i rzut oka na prace Alfonsa Laverana, zabarw wszystko uczuciem litości dla Indii beznadziejnie przeżartych chorobami. Na mieszankę tę trafia iskra bezpośredniej pogawędki na Oxford Street i nagle całe doświadczenie nabiera życia, mieszanina wre i stwarza coś, czego dotąd nikt nie oglądał.<br> Major Ross pracował w Indiach w pocie czoła. Hodował komary, które żywił krwią chorych na malarię
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!