Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
których ściana jest zbudowana z jednej warstwy komórek sześciennych. Światło odcinków wydzielniczych jest nieregularne i szerokie, w związku z czym obserwuje się brak kanalików wydzielniczych. Cytoplazma komórek gruczołowych barwi się jaśniej i ma wygląd piankowaty w preparatach, w których w czasie obróbki wydzielina się rozpuszcza. Odpowiednimi barwnikami, np. mucykarminem, można zabarwić ziarna mucynogenu, który stanowi przedstępny produkt wydzieliny. Ziarna mucynogenu pęcznieją, rozpuszczają się i przekształcają w śluz - mucynę. Jądra komórkowe mają kształt owalny i układają się bliżej części podstawowej komórki. Gdy w cytoplazmie gromadzi się wydzielina, jądro staje się pałeczkowate i zostaje zepchnięte ku podstawie komórki.
Odcinki wydzielnicze śluzowo-surowicze (ryc
których ściana jest zbudowana z jednej warstwy komórek sześciennych. Światło odcinków wydzielniczych jest nieregularne i szerokie, w związku z czym obserwuje się brak kanalików wydzielniczych. Cytoplazma komórek gruczołowych barwi się jaśniej i ma wygląd piankowaty w preparatach, w których w czasie obróbki wydzielina się rozpuszcza. Odpowiednimi barwnikami, np. mucykarminem, można zabarwić ziarna mucynogenu, który stanowi przedstępny produkt wydzieliny. Ziarna mucynogenu pęcznieją, rozpuszczają się i przekształcają w śluz - mucynę. Jądra komórkowe mają kształt owalny i układają się bliżej części podstawowej komórki. Gdy w cytoplazmie gromadzi się wydzielina, jądro staje się pałeczkowate i zostaje zepchnięte ku podstawie komórki.<br>Odcinki wydzielnicze śluzowo-surowicze (ryc
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!