Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
się na przymusowy ubój

Niemcy Ponad tysiąc niemieckich rolników protestowało w sobotę w Dreźnie przeciwko dopuszczanemu przez władze masowemu wybijaniu bydła w związku z chorobą "szalonych krów" (BSE).
Demonstranci nieśli transparenty z napisami "Przestańcie zabijać nasze zwierzęta" i "Walczcie z BSE, a nie z rolnikami". Protestowali przeciwko ustawie zezwalającej na zabijanie wszystkich zwierząt w hodowli, gdzie choć jedna krowa zachorowała na BSE.
W Niemczech stwierdzono od listopada ubiegłego roku 29 przypadków BSE. Spowodowało to spadek spożycia wołowiny o ponad 75 procent i zagroziło 40 tys. miejsc pracy w rolnictwie.
(PAP)Załoga porzuciła statek z uchodźcami

Francja Służby przybrzeżne ewakuowały w sobotę
się na przymusowy ubój&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Niemcy&lt;/&gt; Ponad tysiąc niemieckich rolników protestowało w sobotę w Dreźnie przeciwko dopuszczanemu przez władze masowemu wybijaniu bydła w związku z chorobą "szalonych krów" (BSE).<br>Demonstranci nieśli transparenty z napisami "Przestańcie zabijać nasze zwierzęta" i "Walczcie z BSE, a nie z rolnikami". Protestowali przeciwko ustawie zezwalającej na zabijanie wszystkich zwierząt w hodowli, gdzie choć jedna krowa zachorowała na BSE.<br>W Niemczech stwierdzono od listopada ubiegłego roku 29 przypadków BSE. Spowodowało to spadek spożycia wołowiny o ponad 75 procent i zagroziło 40 tys. miejsc pracy w rolnictwie.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Załoga porzuciła statek z uchodźcami&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Francja&lt;/&gt; Służby przybrzeżne ewakuowały w sobotę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!