Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zmieni to naszą politykę zagraniczną.


Irak
Amerykanie działają coraz bardziej radykalnie
Bułgarzy przepraszają Polaków
Oblężenie Faludży

Wczoraj późnym wieczorem amerykańscy żołnierze rozpoczęli prawdziwy szturm na siedlisko sunnickiej rebelii, 300-tysięczną Faludżę. Amerykanie rzucili do walki czołgi i lotnictwo. Z pierwszych doniesień wynikało, że iraccy rebelianci byli dobrze zorganizowani i stawiali zaciekły opór.
Największe informacyjne stacje telewizyjne pokazywały wczoraj nocne zdjęcia płonącego miasta. Co chwila słychać było wybuchy i w górę unosiły się nowe słupy dymu. - Ziemia trzęsie się pod nogami. Co minutę słychać przynajmniej 10 eksplozji. Całe niebo jest rozświetlone od wybuchów - relacjonował reporterowi Reutersa przerażony świadek wydarzeń.
Amerykanie zaatakowali jedną
zmieni to naszą politykę zagraniczną.&lt;/&gt;&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Irak&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Amerykanie działają coraz bardziej radykalnie&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Bułgarzy przepraszają Polaków&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Oblężenie &lt;name type="place"&gt;Faludży&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Wczoraj późnym wieczorem amerykańscy żołnierze rozpoczęli prawdziwy szturm na siedlisko sunnickiej rebelii, 300-tysięczną &lt;name type="place"&gt;Faludżę&lt;/&gt;. Amerykanie rzucili do walki czołgi i lotnictwo. Z pierwszych doniesień wynikało, że iraccy rebelianci byli dobrze zorganizowani i stawiali zaciekły opór.&lt;/&gt;<br>Największe informacyjne stacje telewizyjne pokazywały wczoraj nocne zdjęcia płonącego miasta. Co chwila słychać było wybuchy i w górę unosiły się nowe słupy dymu. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Ziemia trzęsie się pod nogami. Co minutę słychać przynajmniej 10 eksplozji. Całe niebo jest rozświetlone od wybuchów&lt;/&gt;&lt;/&gt; - relacjonował reporterowi &lt;name type="org"&gt;Reutersa&lt;/&gt; przerażony świadek wydarzeń.<br>Amerykanie zaatakowali jedną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego