Typ tekstu: Książka
Autor: Nowakowski Zdzisław
Tytuł: TAG 3.1 dla opornych
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1995
szerokość. Poszczególne litery mogą być węższe lub szersze (na przykład "I" zajmuje mniej miejsca niż "W"), lecz przeznaczone na nie miejsce zawsze będzie miało stałą rozpiętość.
Po trzecie wreszcie, projektowane czcionki są czcionkami rastrowymi. Oznacza to, że obraz każdej litery - zarówno na ekranie, jak i na papierze, powstaje w wyniku zaczernienia odpowiednich punktów, których zbiór tworzy matrycę znaku. W urządzeniach o niskiej rozdzielczości (na przykład drukarkach 9-igłowych) matrycę tworzy mniej punktów, w sprzęcie o wyższej jakości jest ich więcej. Im więcej punktów - tym ładniejszy znak, ale też i więcej trzeba się nad nim napracować.

Dla kogo przeznaczony jest TAGER?

TAGER
szerokość. Poszczególne litery mogą być węższe lub szersze (na przykład "I" zajmuje mniej miejsca niż "W"), lecz przeznaczone na nie miejsce zawsze będzie miało stałą rozpiętość.<br>Po trzecie wreszcie, projektowane czcionki są czcionkami rastrowymi. Oznacza to, że obraz każdej litery - zarówno na ekranie, jak i na papierze, powstaje w wyniku zaczernienia odpowiednich punktów, których zbiór tworzy matrycę znaku. W urządzeniach o niskiej rozdzielczości (na przykład drukarkach 9-igłowych) matrycę tworzy mniej punktów, w sprzęcie o wyższej jakości jest ich więcej. Im więcej punktów - tym ładniejszy znak, ale też i więcej trzeba się nad nim napracować.<br><br>Dla kogo przeznaczony jest TAGER?<br><br>TAGER
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego