Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
która nie wytwarza brodawek. W jej obrębie występują włókna kolagenowe i sprężyste, wytwarzające warstwę włóknisto-sprężystą, oraz grudki chłonne, pojedyncze komórki mięśniowe gładkie, a także liczne gruczoły cewkowe apokrynowe (u kota również gruczoły łojowe). Pod warstwą gruczołową leży błona mięśniowa zbudowana z tkanki mięśniowej szkieletowej.
14. Jelito ptaków
Jelito ptaków zaczyna się długą pętlą dwunastnicy w kształcie litery U, której ramiona otaczają trzustkę. Przechodzi ona w pętle jelita krezkowego. Jelito grube rozpoczyna się w miejscu ujścia dwóch jelit ślepych. Jest ono krótkie i rozszerza się w końcowym odcinku w stek (cloaca), do którego uchodzą przewody wyprowadzające narządów moczowych i płciowych.
Błona
która nie wytwarza brodawek. W jej obrębie występują włókna kolagenowe i sprężyste, wytwarzające warstwę włóknisto-sprężystą, oraz grudki chłonne, pojedyncze komórki mięśniowe gładkie, a także liczne gruczoły cewkowe apokrynowe (u kota również gruczoły łojowe). Pod warstwą gruczołową leży błona mięśniowa zbudowana z tkanki mięśniowej szkieletowej.<br>14. Jelito ptaków<br>Jelito ptaków zaczyna się długą pętlą dwunastnicy w kształcie litery U, której ramiona otaczają trzustkę. Przechodzi ona w pętle jelita krezkowego. Jelito grube rozpoczyna się w miejscu ujścia dwóch jelit ślepych. Jest ono krótkie i rozszerza się w końcowym odcinku w stek (cloaca), do którego uchodzą przewody wyprowadzające narządów moczowych i płciowych.<br>Błona
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego