Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
ICH DO BUDOWY PÓL MINOWYCH
Ciągła groźba użycia przez nieprzyjaciela broni masowego rażenia zmusza do wykonywania przedsięwzięć inżynieryjnych w jak najkrótszym czasie. Zabezpieczy to w pewnym stopniu własne siły i techniczne środki walki przed niszczącym działaniem broni masowego rażenia oraz ograniczy możliwość wykorzystania przez nieprzyjaciela skutków uderzenia.
Analiza możliwości wykonania zadań dotyczących inżynieryjnego zabezpieczenia w warunkach zastosowania na polu walki broni masowego rażenia wykazuje, że pododdziały inżynieryjne nie są w stanie zrealizować własnymi siłami wszystkich niezbędnych przedsięwzięć. Trudności te wynikają przede wszystkim z manewrowego charakteru działań bojowych i stosunkowo krótkiego czasu wyznaczonego pododdziałom i oddziałom na organizację walki.
W celu pokonania
ICH DO BUDOWY PÓL MINOWYCH&lt;/tit&gt; <br>&lt;intro&gt;Ciągła groźba użycia przez nieprzyjaciela broni masowego rażenia zmusza do wykonywania przedsięwzięć inżynieryjnych w jak najkrótszym czasie. Zabezpieczy to w pewnym stopniu własne siły i techniczne środki walki przed niszczącym działaniem broni masowego rażenia oraz ograniczy możliwość wykorzystania przez nieprzyjaciela skutków uderzenia.&lt;/intro&gt;<br>Analiza możliwości wykonania zadań dotyczących inżynieryjnego zabezpieczenia w warunkach zastosowania na polu walki broni masowego rażenia wykazuje, że pododdziały inżynieryjne nie są w stanie zrealizować własnymi siłami wszystkich niezbędnych przedsięwzięć. Trudności te wynikają przede wszystkim z manewrowego charakteru działań bojowych i stosunkowo krótkiego czasu wyznaczonego pododdziałom i oddziałom na organizację walki.<br>W celu pokonania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego