Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Relaks i Kolekcjoner Polski
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1988
terenem zawodów międzynarodowych, przy której to sposobności Warszawa gościłaby przez kilka tygodni kilkadziesiąt tysięcy sportsmenów z całego świata..."
Gwoli uzupełnienia warto dodać, że M. Orłowicz był współorganizatorem Polskiego Komitetu Igrzysk Olimpijskich, protoplasty dzisiejszego PKOL, a także współzałożycielem i wiceprezesem Związku Polskich Związków Sportowych.
Czytelnikowi pozostawiam osąd, co z tego programu zadomowiło się w kraju na stałe, co warto by konfrontować z tym, co istnieje i jakie sugestie wysunąć na przyszłość. Na dobrą sprawę nie podjęto tylko inicjatywy organizowania igrzysk olimpijskich w Warszawie.
W świetle tego dokumentu nie zaskakuje już brak - jak pisałem na wstępie - kompleksowej historii turystyki polskiej; kultury fizycznej zresztą
terenem zawodów międzynarodowych, przy której to sposobności Warszawa gościłaby przez kilka tygodni kilkadziesiąt tysięcy sportsmenów z całego świata..."<br>Gwoli uzupełnienia warto dodać, że M. Orłowicz był współorganizatorem Polskiego Komitetu Igrzysk Olimpijskich, protoplasty dzisiejszego PKOL, a także współzałożycielem i wiceprezesem Związku Polskich Związków Sportowych. <br>Czytelnikowi pozostawiam osąd, co z tego programu zadomowiło się w kraju na stałe, co warto by konfrontować z tym, co istnieje i jakie sugestie wysunąć na przyszłość. Na dobrą sprawę nie podjęto tylko inicjatywy organizowania igrzysk olimpijskich w Warszawie. <br>W świetle tego dokumentu nie zaskakuje już brak - jak pisałem na wstępie - kompleksowej &lt;unclear&gt;historii&lt;/&gt; turystyki polskiej; kultury fizycznej zresztą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego