Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 07.19
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
Przyrodnicy zastanawiali się, czy zwierzęta pojawiły się na stałe, czy też tylko badają teren.
- Teraz wiemy, że to stado mamy na dłużej - mówi zastępca nadleśniczego z Osiecznicy Andrzej Sumiński. - Wilki nie tylko założyły dużą, ładną norę, ale niedawno wyprowadziły z niej czwórkę młodych. To oznacza, że już się u nas zadomowiły.
Jako terytorium łowieckie zwierzęta obrały sobie pięć lubuskich nadleśnictw na peryferiach Puszczy Rzepińskiej. Leśnicy nie chcą podać miejsca, gdzie mają swe gniazda. Boją się, że zjedzie się tłum ciekawskich, a wilki są bardzo płochliwe. - Stąd spacerowicze czy zbieracze jagód nie muszą się ich obawiać - dodaje Sumiński.
Zdaniem przyrodników drapieżniki te
Przyrodnicy zastanawiali się, czy zwierzęta pojawiły się na stałe, czy też tylko badają teren. <br>- Teraz wiemy, że to stado mamy na dłużej - mówi zastępca nadleśniczego z Osiecznicy Andrzej Sumiński. - Wilki nie tylko założyły dużą, ładną norę, ale niedawno wyprowadziły z niej czwórkę młodych. To oznacza, że już się u nas zadomowiły. <br>Jako terytorium łowieckie zwierzęta obrały sobie pięć lubuskich nadleśnictw na peryferiach Puszczy Rzepińskiej. Leśnicy nie chcą podać miejsca, gdzie mają swe gniazda. Boją się, że zjedzie się tłum ciekawskich, a wilki są bardzo płochliwe. - Stąd spacerowicze czy zbieracze jagód nie muszą się ich obawiać - dodaje Sumiński. <br>Zdaniem przyrodników drapieżniki te
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego