Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dla jednego z regionów Rosji. - Argument był taki: wszyscy muszą jeździć do Moskwy i stać w kolejkach po wizy. Nie może być tak, że wy będziecie lepsi - mówi "Rz" jeden z kaliningradzkich publicystów.
Do poważnych rozmów wrócono w 2002 roku. Tym razem zakończyły się sukcesem. mieszkańcy enklawy kaliningradzkiej nie kryją zadowolenia.
- Podchodzimy do tego praktycznie - mówi "Rz" Wiktor Romanowski, odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe w administracji okręgu kaliningradzkiego. - Będziemy mogli łatwiej dostać wizy. Rozwinie się współpraca z Niemcami. Same plusy.
Trudno się dziwić takiemu stanowisku, zwłaszcza że przedstawicielstwa innych państw w obwodzie można policzyć na palcach jednej ręki. Pełną parą pracują konsulaty
dla jednego z regionów &lt;name type="place"&gt;Rosji&lt;/&gt;. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Argument był taki: wszyscy muszą jeździć do Moskwy i stać w kolejkach po wizy. Nie może być tak, że wy będziecie lepsi&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; jeden z kaliningradzkich publicystów.<br>Do poważnych rozmów wrócono w 2002 roku. Tym razem zakończyły się sukcesem. mieszkańcy enklawy kaliningradzkiej nie kryją zadowolenia.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Podchodzimy do tego praktycznie&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Wiktor Romanowski&lt;/&gt;, odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe w administracji okręgu kaliningradzkiego. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Będziemy mogli łatwiej dostać wizy. Rozwinie się współpraca z Niemcami. Same plusy.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Trudno się dziwić takiemu stanowisku, zwłaszcza że przedstawicielstwa innych państw w obwodzie można policzyć na palcach jednej ręki. Pełną parą pracują konsulaty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego