Typ tekstu: Książka
Autor: Chmielewska Joanna
Tytuł: Lesio
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 1973
w pocie czoła odcinała mikroskopijne kawałki gumki, piąta zaś dorzucała akompaniament akustyczny w postaci nierównomiernego poklepywania.
- Dziwię się, że nie zostałem zegarmistrzem - powiedział Karolek z wyraźnym niesmakiem do samego siebie. - Okazuje się, że mam talenty.
Janusz obejrzał pod lampą kawałek ładnie wygiętego i wyklepanego drutu.
- Wytrych jak lalka - powiedział z zadowoleniem. - Jeszcze ze dwa i będziemy mieli wszystkie rozmiary.
Karolek spojrzał na niego z zainteresowaniem.
- Myślisz, że ty też masz uboczne talenty? Może byśmy to jakoś wykorzystali?...
- No przecież właśnie zamierzamy!
- Na litość boską, przygotujmy to dokładnie, żeby się znów nie wygłupić - powiedziała Barbara. - Weźmy pod uwagę wszystkie ewentualności.
Pamiętajcie, że
w pocie czoła odcinała mikroskopijne kawałki gumki, piąta zaś dorzucała akompaniament akustyczny w postaci nierównomiernego poklepywania.<br>- Dziwię się, że nie zostałem zegarmistrzem - powiedział Karolek z wyraźnym niesmakiem do samego siebie. - Okazuje się, że mam talenty.<br>Janusz obejrzał pod lampą kawałek ładnie wygiętego i wyklepanego drutu.<br>- Wytrych jak lalka - powiedział z zadowoleniem. - Jeszcze ze dwa i będziemy mieli wszystkie rozmiary.<br>Karolek spojrzał na niego z zainteresowaniem.<br>- Myślisz, że ty też masz uboczne talenty? Może byśmy to jakoś wykorzystali?...<br>- No przecież właśnie zamierzamy!<br>- Na litość boską, przygotujmy to dokładnie, żeby się znów nie wygłupić - powiedziała Barbara. - Weźmy pod uwagę wszystkie ewentualności.<br>Pamiętajcie, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!