Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
granicy płynności.

7. Zagłębienie się stożka w gruncie na wysokość mniejszą niż 10 mm wskazuje, że wilgotność gruntu jest mniejsza od wilgotności odpowiadającej granicy płynności. W takim przypadku należy grunt wyłożyć z naczynka na płytę, dodać wody, dokładnie wymieszać i badanie powtórzyć jak w pkt. 4-6.

8. Jeśli stożek zagłębi się w gruncie na wysokość większą niż 10 mm, wskazuje to, że wilgotność gruntu jest większa od wilgotności odpowiadającej granicy płynności. W takim przypadku należy wyłożyć grunt z naczynka na płytę i trochę go podsuszyć, stale mieszając, a następnie badanie powtórzyć (pkt. 4-6).

9. Po zagłębieniu się stożka w
granicy płynności.<br><br>7. Zagłębienie się stożka w gruncie na wysokość mniejszą niż 10 mm wskazuje, że wilgotność gruntu jest mniejsza od wilgotności odpowiadającej granicy płynności. W takim przypadku należy grunt wyłożyć z naczynka na płytę, dodać wody, dokładnie wymieszać i badanie powtórzyć jak w pkt. 4-6.<br><br>8. Jeśli stożek zagłębi się w gruncie na wysokość większą niż 10 mm, wskazuje to, że wilgotność gruntu jest większa od wilgotności odpowiadającej granicy płynności. W takim przypadku należy wyłożyć grunt z naczynka na płytę i trochę go podsuszyć, stale mieszając, a następnie badanie powtórzyć (pkt. 4-6).<br><br>9. Po zagłębieniu się stożka w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego