Typ tekstu: Książka
Autor: Król-Fijewska Maria
Tytuł: Stanowczo, łagodnie, bez lęku
Rok: 1996
zaplecze, z którego naprawdę jest się gotowym skorzystać.
Przy zapleczu emocjonalnym etap trzeci stanowi jednocześnie etap czwarty.

Wbrew pozorom łatwo jest nauczyć się stosowania w praktyce tego wielostopniowego scenariusza. Jego istotą jest podjęcie odpowiedzialności za działanie w taki sposób i w takim otoczeniu, jakie nam najbardziej odpowiada.
Częstym błędem osób zagniewanych jest reagowanie zbyt intensywne, z pomijaniem stopni uwzględnionych w tym scenariuszu. I choć nawet zdania, których używają, mogą pochodzić z asertywnego języka i nie naruszają praw innych, jednak impet ich reakcji stwarza tak silny i nagły nacisk na zmianę zachowania partnera, że reaguje on odruchem oporu.
Wtedy konfliktowa sytuacja zaostrza
zaplecze, z którego naprawdę jest się gotowym skorzystać.<br>Przy zapleczu emocjonalnym etap trzeci stanowi jednocześnie etap czwarty.<br><br>Wbrew pozorom łatwo jest nauczyć się stosowania w praktyce tego wielostopniowego scenariusza. Jego istotą jest podjęcie odpowiedzialności za działanie w taki sposób i w takim otoczeniu, jakie nam najbardziej odpowiada.<br>Częstym błędem osób zagniewanych jest reagowanie zbyt intensywne, z pomijaniem stopni uwzględnionych w tym scenariuszu. I choć nawet zdania, których używają, mogą pochodzić z asertywnego języka i nie naruszają praw innych, jednak impet ich reakcji stwarza tak silny i nagły nacisk na zmianę zachowania partnera, że reaguje on odruchem oporu.<br>Wtedy konfliktowa sytuacja zaostrza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego