Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
dyktator obalał drugiego i zajmował jego miejsce, podczas gdy w Indonezji od ponad 30 lat rządzi ten sam Suharto. Władcy są rozgoryczeni niewdzięcznością mas, ale historia się nad nimi nie ulituje: okaże się bowiem, że demokracja nie jest wymysłem Europejczyków, ale uniwersalną potrzebą każdego rozwijającego się narodu i wcale nie zagraża wzrostowi gospodarczemu, ale go stabilizuje.

Kryzys w dalekiej Azji przyspieszył zmiany polityczne, które i tak - chociaż może później - musiałyby nadejść. To ciekawy materiał do rozmyślań dla filozofów, którzy sądzą, że socjalizm realny mógłby trwać, gdyby tylko był trochę bardziej wydajny gospodarczo.

Andrzej Krzysztof Wróblewski


Winny, niewinny, trochę winny

Maciej Zalewski
dyktator obalał drugiego i zajmował jego miejsce, podczas gdy w Indonezji od ponad 30 lat rządzi ten sam Suharto. Władcy są rozgoryczeni niewdzięcznością mas, ale historia się nad nimi nie ulituje: okaże się bowiem, że demokracja nie jest wymysłem Europejczyków, ale uniwersalną potrzebą każdego rozwijającego się narodu i wcale nie zagraża wzrostowi gospodarczemu, ale go stabilizuje.<br><br> Kryzys w dalekiej Azji przyspieszył zmiany polityczne, które i tak - chociaż może później - musiałyby nadejść. To ciekawy materiał do rozmyślań dla filozofów, którzy sądzą, że socjalizm realny mógłby trwać, gdyby tylko był trochę bardziej wydajny gospodarczo.<br><br> &lt;au&gt;Andrzej Krzysztof Wróblewski&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Winny, niewinny, trochę winny&lt;/&gt;<br><br> Maciej Zalewski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego