Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
przepisy kodeksu pracy, z tym jednak zastrzeżeniem, że jeżeli pracownik nie zamierza kontynuować stosunku pracy, może w terminie dwutygodniowym od chwili przejęcia jednostki spółdzielczej wypowiedzieć umowę o pracę przy zachowaniu terminów ustawowych. Rozwiązanie umowy na podstawie takiego wypowiedzenia wywołuje skutki, jakie przepisy prawa wiążą z rozwiązaniem umowy o pracę przez zakład pracy za wypowiedzeniem.
Uchwała Sądu Najwyższego w składzie 7 sędziów z 28. VIII. 1979, nr V PZP 2/79
Z uzasadnienia
"Przedstawione składowi siedmiu sędziów Sądu Najwyższego zagadnienie prawne wynikło na tle następującego stanu faktycznego:
Walne zgromadzenie spółdzielni pracy, stosując się do treści uchwały nr 235/75 Rady Ministrów z 17
przepisy kodeksu pracy, z tym jednak zastrzeżeniem, że jeżeli pracownik nie zamierza kontynuować stosunku pracy, może w terminie dwutygodniowym od chwili przejęcia jednostki spółdzielczej wypowiedzieć umowę o pracę przy zachowaniu terminów ustawowych. Rozwiązanie umowy na podstawie takiego wypowiedzenia wywołuje skutki, jakie przepisy prawa wiążą z rozwiązaniem umowy o pracę przez zakład pracy za wypowiedzeniem. &lt;/hi&gt;<br> &lt;tit1&gt;Uchwała Sądu Najwyższego w składzie 7 sędziów z 28. VIII. 1979, nr V PZP 2/79&lt;/tit1&gt;<br>Z uzasadnienia<br> "Przedstawione składowi siedmiu sędziów Sądu Najwyższego zagadnienie prawne wynikło na tle następującego stanu faktycznego:<br> Walne zgromadzenie spółdzielni pracy, stosując się do treści uchwały nr 235/75 Rady Ministrów z 17
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego