Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
takich danych odpowiednich wzorów można poszukiwać, kierując się informacjami o natężeniu emisji (V [m3/h]),ogólnej zawartości zanieczyszczeń oraz - w miarę możliwości - o charakterze emitowanych gazów.
Na rysunku 11.1 przedstawiono orientacyjne zakresy użyteczności znanych technik oczyszczania gazów uzależnione od wielkości ich strumieni i stężeń zanieczyszczeń.

Określając przypuszczalny skład gazów, zakłada się zwykle, że podobieństwo zapachu jest związane z obecnością podobnych związków dominujących zapachowo. Dzięki temu podobne techniki dezodoryzacji mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, niezależnie od tego, jakie zanieczyszczenia dominują ilościowo.
Najczęściej przykry zapach gazów jest związany z obecnością takich związków, jak:
• związki nieorganiczne: siarkowodór, fluorowodór, arsenowodór, fosforowodór, amoniak
takich danych odpowiednich wzorów można poszukiwać, kierując się informacjami o natężeniu emisji (V [m3/h]),ogólnej zawartości zanieczyszczeń oraz - w miarę możliwości - o charakterze emitowanych gazów.<br>Na rysunku 11.1 przedstawiono orientacyjne zakresy użyteczności znanych technik oczyszczania gazów uzależnione od wielkości ich strumieni i stężeń zanieczyszczeń.<br>&lt;gap&gt;<br>Określając przypuszczalny skład gazów, zakłada się zwykle, że podobieństwo zapachu jest związane z obecnością podobnych związków dominujących zapachowo. Dzięki temu podobne techniki dezodoryzacji mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, niezależnie od tego, jakie zanieczyszczenia dominują ilościowo.<br>Najczęściej przykry zapach gazów jest związany z obecnością takich związków, jak:<br>&#149; związki nieorganiczne: siarkowodór, fluorowodór, arsenowodór, fosforowodór, amoniak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego