Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
udało się ustalić, czy poza lornetkami pryzmatycznymi spółka uzyskała w latach budżetowych 1939]1940 i 1940]1941 inne zamówienia na przyrządy wojskowe.

3. REMONTY PRZYRZĄDÓW W LATACH 1923-1939

Wojskowe przyrządy optyczne należą do grupy przyrządów najbardziej narażonych na uszkodzenia zarówno w trakcie szkolenia, jak i na polu walki. Po zakończeniu działań wojennych w posiadaniu Wojska Polskiego znalazły się znaczne ilości różnorodnych przyrządów optycznych produkcji: rosyjskiej, niemieckiej, francuskiej, austriackiej i włoskiej. Jednak z powodu uszkodzeń i zużycia oraz istotnych różnic w stosowanych jednostkach (skalach) pomiarowych nie nadawały się one do użytku.
Decyzję o naprawach i modernizacji przyrządów optycznych pochodzenia zagranicznego podejmował
udało się ustalić, czy poza lornetkami pryzmatycznymi spółka uzyskała w latach budżetowych 1939]1940 i 1940]1941 inne zamówienia na przyrządy wojskowe.<br><br>&lt;tit&gt; 3. REMONTY PRZYRZĄDÓW W LATACH 1923-1939&lt;/&gt;<br><br> Wojskowe przyrządy optyczne należą do grupy przyrządów najbardziej narażonych na uszkodzenia zarówno w trakcie szkolenia, jak i na polu walki. Po zakończeniu działań wojennych w posiadaniu Wojska Polskiego znalazły się znaczne ilości różnorodnych przyrządów optycznych produkcji: rosyjskiej, niemieckiej, francuskiej, austriackiej i włoskiej. Jednak z powodu uszkodzeń i zużycia oraz istotnych różnic w stosowanych jednostkach (skalach) pomiarowych nie nadawały się one do użytku.<br>Decyzję o naprawach i modernizacji przyrządów optycznych pochodzenia zagranicznego podejmował
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego