Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.18 (41)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wyglądać tak jak te na Zachodzie? Nic z tego!
Na remont i utrzymanie dróg z naszych pieniędzy, a konkretniej z akcyzy za paliwo, idzie rocznie 230 milionów złotych. Tyle że remontowanie dziurawych jezdni przypomina "robotę głupiego" - czyli część pieniędzy pochłaniają wciąż te same dziury. Jak powstaje nowa, to ją też zalewa się asfaltem i tak w koło.
- W tym roku znów nie zrobimy nawet połowy niezbędnych remontów, bo nie ma pieniędzy. A i tak ograniczamy się tylko do łatania dziur, zamiast wymiany całej nawierzchni - mówi Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Co się w takim razie dzieje z
wyglądać tak jak te na Zachodzie? Nic z tego!<br>Na remont i utrzymanie dróg z naszych pieniędzy, a konkretniej z akcyzy za paliwo, idzie rocznie 230 milionów złotych. Tyle że remontowanie dziurawych jezdni przypomina "robotę głupiego" - czyli część pieniędzy pochłaniają wciąż te same dziury. Jak powstaje nowa, to ją też zalewa się asfaltem i tak w koło.<br>&lt;q&gt;- W tym roku znów nie zrobimy nawet połowy niezbędnych remontów, bo nie ma pieniędzy. A i tak ograniczamy się tylko do łatania dziur, zamiast wymiany całej nawierzchni&lt;/&gt; - mówi Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.<br>Co się w takim razie dzieje z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego