Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
pracą kolegów powiadomi ich przełożonych i wewnętrzną policję. Do każdej policyjnej informacji dostęp ma jedynie komendant główny.
Na prowadzeniu niektórych rejestrów, np. utraconych pojazdów czy wydanych zezwoleń na posiadanie broni (tych ostatnich na koniec 1999 r. doliczono się 771 884), policja mogłaby zarabiać. Nie pozwalają na to przepisy. Ale w zamian policja chciałaby mieć bezpłatny dostęp do innych rejestrów państwowych, z czym bywa różnie. Jedynie 700 policjantów, czyli średnio dwóch na powiat, ma indywidualne hasła dostępu do systemu PESEL, a bez wglądu do tego rejestru trudno weryfikować dane osobowe zatrzymanych osób (do końca br. policja otrzyma 2 tys. dodatkowych haseł).
Za
pracą kolegów powiadomi ich przełożonych i wewnętrzną policję. Do każdej policyjnej informacji dostęp ma jedynie komendant główny.<br>Na prowadzeniu niektórych rejestrów, np. utraconych pojazdów czy wydanych zezwoleń na posiadanie broni (tych ostatnich na koniec 1999 r. doliczono się 771 884), policja mogłaby zarabiać. Nie pozwalają na to przepisy. Ale w zamian policja chciałaby mieć bezpłatny dostęp do innych rejestrów państwowych, z czym bywa różnie. Jedynie 700 policjantów, czyli średnio dwóch na powiat, ma indywidualne hasła dostępu do systemu PESEL, a bez wglądu do tego rejestru trudno weryfikować dane osobowe zatrzymanych osób (do końca br. policja otrzyma 2 tys. dodatkowych haseł).<br>Za
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego