Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
3300mk.), m., d. siedziba Lubrańskich. Synagoga z 2. poł. XVIII w. i klasycystyczny pałac XIX w.
50km BRZEŚĆ KUJAWSKI (100m, 4500mk.), m. położ. nad Zgłowiączką.
Cukrownia, cegielnia i suszarnia cykorii.
Prawa miejskie ok. 1230. Po zjednoczeniu Polski stolica woj.
brzesko-kujawskiego, siedziba sądów grodzkich. W XVI i XVII w. okres zamożności, którego podstawą był handel zbożem i piwowarstwo. Przez krótki czas ośrodek powiatu, centrum rzemieślniczo-handlowe i miejsce jarmarków.
Kościół św. Stanisława zbud. 1332, przebud. XVIII i XIX w. Wewnątrz fragment tryptyku wykonanego przez jednego z uczniów Wita Stwosza.
Ratusz klasycystyczny 1. poł. XIX w. Przy ul. Narutowicza kilka domów klasycystycznych
3300mk.), m., d. siedziba Lubrańskich. Synagoga z 2. poł. XVIII w. i klasycystyczny pałac XIX w. <br>50km BRZEŚĆ KUJAWSKI (100m, 4500mk.), m. położ. nad Zgłowiączką. <br>Cukrownia, cegielnia i suszarnia cykorii. <br>Prawa miejskie ok. 1230. Po zjednoczeniu Polski stolica woj. <br>brzesko-kujawskiego, siedziba sądów grodzkich. W XVI i XVII w. okres zamożności, którego podstawą był handel zbożem i piwowarstwo. Przez krótki czas ośrodek powiatu, centrum rzemieślniczo-handlowe i miejsce jarmarków. <br>Kościół św. Stanisława zbud. 1332, przebud. XVIII i XIX w. Wewnątrz fragment tryptyku wykonanego przez jednego z uczniów Wita Stwosza. <br>Ratusz klasycystyczny 1. poł. XIX w. Przy ul. Narutowicza kilka domów klasycystycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego