Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1954
trawą po szyję. Pasie się tam tylko jedna, od dawna już głucha krowa. Dzieci w ogródkach - gdyż przeważnie rezyduje on w pobliżu ogródków na dźwięk jego głosu zbijają się w przestraszone, łkające gromadki. Ostatnio z trudem odratowano jedno dziecko, które z przerażenia włożyło głowę w piasek.
Osoby chore, systematycznie ogłuszane, zapadają coraz głębiej na zdrowiu, a pięć z nich stanęło wczoraj na progu śmierci.
Wszelkie pojazdy przejeżdżają obok niego w panice z szybkością stu kilometrów na godzinę, z wyjątkiem koni, które bez przerwy stoją dęba.
W krótkich chwilach przerw mieszkańcy rzucają wszystko i zasypiają nad swymi zajęciami, skutkiem czego wybuchło już
trawą po szyję. Pasie się tam tylko jedna, od dawna już głucha krowa. Dzieci w ogródkach - gdyż przeważnie rezyduje on w pobliżu ogródków na dźwięk jego głosu zbijają się w przestraszone, łkające gromadki. Ostatnio z trudem odratowano jedno dziecko, które z przerażenia włożyło głowę w piasek. <br>Osoby chore, systematycznie ogłuszane, zapadają coraz głębiej na zdrowiu, a pięć z nich stanęło wczoraj na progu śmierci. <br>Wszelkie pojazdy przejeżdżają obok niego w panice z szybkością stu kilometrów na godzinę, z wyjątkiem koni, które bez przerwy stoją dęba. <br>W krótkich chwilach przerw mieszkańcy rzucają wszystko i zasypiają nad swymi zajęciami, skutkiem czego wybuchło już
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego