Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
wstrzymała ostrzał pozycji rebeliantów albańskich. Do nowego rządu jedności weszły dwie najważniejsze partie albańskie. Powołanie nowego gabinetu ma doprowadzić do zakończenia rebelii na pograniczu z Kosowem, ale pewności nie ma żadnej.

CHIŃSKIE PORZĄDKI
Pod hasłem oczyszczania kraju ze zbrodniarzy, od kwietnia do maja rozstrzelano w Chinach ok. 700 osób. Wyroki zapadają po jednodniowym procesie, a głównym dowodem jest, wymuszone siłą, przyznanie się oskarżonego do winy.

CZŁOWIEK-POCHODNIA
W Urzędzie Gminy w Sułowie (woj. lubelskie) podpalił się bezrobotny 47-letni mężczyzna, któremu odmówiono ponownego przyjęcia do robót interwencyjnych. Został zwolniony, ponieważ nie przedstawił usprawiedliwienia, dlaczego nie przyszedł do pracy.

MYŚL tygodnia
Często
wstrzymała ostrzał pozycji rebeliantów albańskich. Do nowego rządu jedności weszły dwie najważniejsze partie albańskie. Powołanie nowego gabinetu ma doprowadzić do zakończenia rebelii na pograniczu z &lt;name type="place"&gt;Kosowem&lt;/&gt;, ale pewności nie ma żadnej.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;CHIŃSKIE PORZĄDKI&lt;/&gt;<br>Pod hasłem oczyszczania kraju ze zbrodniarzy, od kwietnia do maja rozstrzelano w &lt;name type="place"&gt;Chinach&lt;/&gt; ok. 700 osób. Wyroki zapadają po jednodniowym procesie, a głównym dowodem jest, wymuszone siłą, przyznanie się oskarżonego do winy.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;CZŁOWIEK-POCHODNIA&lt;/&gt;<br>W &lt;name type="place"&gt;Urzędzie Gminy w Sułowie&lt;/&gt; (woj. lubelskie) podpalił się bezrobotny 47-letni mężczyzna, któremu odmówiono ponownego przyjęcia do robót interwencyjnych. Został zwolniony, ponieważ nie przedstawił usprawiedliwienia, dlaczego nie przyszedł do pracy.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;MYŚL tygodnia&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;Często
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego