Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920) 1
Rok: 1999
rekwizycyjne do przejmowania statków.
1.4. Powstanie, rozwój i działalność bojowa Wojska Polskiego na froncie wschodnim do stycznia 1920 r.
Upadek caratu w 1917 r. oraz klęska państw centralnych w listopadzie 1918 r. nie oznaczały likwidacji zagrożenia dla odradzającego się po latach niewoli państwa polskiego.


W listopadzie 1918 roku, gdy zapadały decyzje dotyczące tworzenia marynarki wojennej, wszystkie granice odradzającej się Rzeczypospolitej były zagrożone. Wrogości wobec Polski i Polaków nie taiły pokonane, ale wciąż jeszcze silne Niemcy, a także Czechosłowacja, Litwa i zrewolucjonizowana Rosja oraz podzieleni politycznie Ukraińcy.
Odradzająca się Polska nie była też zbyt przychylnie traktowana przez polityków i społeczeństwa Europy
rekwizycyjne do przejmowania statków.<br>1.4. Powstanie, rozwój i działalność bojowa Wojska Polskiego na froncie wschodnim do stycznia 1920 r.<br>Upadek caratu w 1917 r. oraz klęska państw centralnych w listopadzie 1918 r. nie oznaczały likwidacji zagrożenia dla odradzającego się po latach niewoli państwa polskiego.<br>&lt;page nr= 30&gt;<br><br>W listopadzie 1918 roku, gdy zapadały decyzje dotyczące tworzenia marynarki wojennej, wszystkie granice odradzającej się Rzeczypospolitej były zagrożone. Wrogości wobec Polski i Polaków nie taiły pokonane, ale wciąż jeszcze silne Niemcy, a także Czechosłowacja, Litwa i zrewolucjonizowana Rosja oraz podzieleni politycznie Ukraińcy.<br>Odradzająca się Polska nie była też zbyt przychylnie traktowana przez polityków i społeczeństwa Europy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!