Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 07.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
1998 roku złagodziły sankcje - za rozbój z bronią od 3 do 15 lat więzienia, za zwykły od 2 do 12.
Autorzy nowych kodeksów tłumaczyli, że maksymalne wyroki zapadały dotąd bardzo rzadko i dlatego dostosowali prawo do sądowej praktyki.
- Rzadko nie znaczy wcale - ripostowali sędziowie. - Jeśli najwyższe wyroki zapadały rzadko, ale zapadały, to wynika z tego, że są potrzebne w szczególnie drastycznych przypadkach.
Grupa „Rympałka" była jedną z najgroźniejszych w Polsce, dokonała wielu zbrojnych napadów, m.in. słynnego skoku na konwój z pieniędzmi dla jednego z warszawskich ZOZ-ów. Jednak z całej grupy tylko jeden bandyta dostał 15 lat - był bowiem
1998 roku złagodziły sankcje - za rozbój z bronią od 3 do 15 lat więzienia, za zwykły od 2 do 12. <br>Autorzy nowych kodeksów tłumaczyli, że maksymalne wyroki zapadały dotąd bardzo rzadko i dlatego dostosowali prawo do sądowej praktyki. <br>- Rzadko nie znaczy wcale - ripostowali sędziowie. - Jeśli najwyższe wyroki zapadały rzadko, ale zapadały, to wynika z tego, że są potrzebne w szczególnie drastycznych przypadkach. <br>Grupa &#132;Rympałka" była jedną z najgroźniejszych w Polsce, dokonała wielu zbrojnych napadów, m.in. słynnego skoku na konwój z pieniędzmi dla jednego z warszawskich ZOZ-ów. Jednak z całej grupy tylko jeden bandyta dostał 15 lat - był bowiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!