Typ tekstu: Książka
Autor: Żukrowski Wojciech
Tytuł: Kamienne tablice
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1966
wydadzą za mąż, dziewiczej narzeczonej, uległej, zrezygnowanej... Jedna zna tylko praktyki łoża, tysiącletnie przepisy i zalecenia zabiegów miłosnych, jednak samej miłości nie zazna nigdy... Druga jest gotowa kochać każdego, kogo jej rodzina wyznaczy, a swat czy los podsunie.
Patrzyli na pochód ściekający powoli między ogromne drzewa. Za nim, jak owczarki zapędzające stado, szli niespiesznie policjanci, ich turbany czerwone dopalały się w szybkim zmierzchu. Inni już wdrapywali się pod budy ciężarówek, niebieskawy dym pierwszych papierosów, zasłużonych po długiej przerwie, wypływał spod brezentu i mglił się na tle nieba o barwie moreli.
W powietrzu stał jeszcze odór piżma, korzenna woń zgrzanych ciał, ale
wydadzą za mąż, dziewiczej narzeczonej, uległej, zrezygnowanej... Jedna zna tylko praktyki łoża, tysiącletnie przepisy i zalecenia zabiegów miłosnych, jednak samej miłości nie zazna nigdy... Druga jest gotowa kochać każdego, kogo jej rodzina wyznaczy, a swat czy los podsunie.<br>Patrzyli na pochód ściekający powoli między ogromne drzewa. Za nim, jak owczarki zapędzające stado, szli niespiesznie policjanci, ich turbany czerwone dopalały się w szybkim zmierzchu. Inni już wdrapywali się pod budy ciężarówek, niebieskawy dym pierwszych papierosów, zasłużonych po długiej przerwie, wypływał spod brezentu i mglił się na tle nieba o barwie moreli.<br>W powietrzu stał jeszcze odór piżma, korzenna woń zgrzanych ciał, ale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego