Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2922
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
lat, ale w końcu wyjdzie, i co potem? Jeżeli tutaj, w więzieniu, będzie traktowany jak bydlę, żyjąc w warunkach przypominających ubiegłe stulecie, to on po wyjściu społeczeństwo traktuje podobnie.
Siedzi w Polsce 75 tys. ludzi, co roku stan wymienia się prawie dwukrotnie. Rocznie mamy w Polsce około 200 tys. ludzi "zarażonych więzieniem". Dobrański pracuje prawie 30 lat. Zaczynał jako wychowawca w Białołęce, na początku lat 70. Wtedy w polskich więzieniach i aresztach siedziało 130 tys. ludzi, aż skończyło się buntami w 1989 r.
- W latach 90. doprowadziliśmy do sytuacji absurdalnej, że więzień czuje się dobrze w więzieniu. A więzienie nie temu
lat, ale w końcu wyjdzie, i co potem? Jeżeli tutaj, w więzieniu, będzie traktowany jak bydlę, żyjąc w warunkach przypominających ubiegłe stulecie, to on po wyjściu społeczeństwo traktuje podobnie&lt;/&gt;.<br>Siedzi w Polsce 75 tys. ludzi, co roku stan wymienia się prawie dwukrotnie. Rocznie mamy w Polsce około 200 tys. ludzi "&lt;q&gt;zarażonych więzieniem&lt;/&gt;". Dobrański pracuje prawie 30 lat. Zaczynał jako wychowawca w Białołęce, na początku lat 70. Wtedy w polskich więzieniach i aresztach siedziało 130 tys. ludzi, aż skończyło się buntami w 1989 r.<br>- &lt;q&gt;W latach 90. doprowadziliśmy do sytuacji absurdalnej, że więzień czuje się dobrze w więzieniu. A więzienie nie temu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego