Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
się realnej inscenizacji na warszawskiej ulicy.
Mitzner-Szeląg zwietrzył natychmiast "antypartyjne" nastawienie lapidarnego hasła. I w tym wypadku skłonny jestem przyznać mu rację. W powodzi sloganów, drętwej mowy, tromtadrackich napisów - tablica z napisem 2 + 2 = 4 symbolizowała protest zdrowego rozsądku.
Mitzner stara się całą sprawę obrócić w żart. Lecz są żarty, które bar dziej poniżają niż policzek. Dowcip polega na tym, że ten sam transparent niesiony w pochodzie 1-majowym w Londynie nie byłby żartem. Byłby nonsensem bez pointy. W Warszawie, 20 lat Polski Ludowej oprawia ów żart w pointę.
Małachowski ("Rzeczniepospolita") uwiecznił następującą scenę: kasjerka w barze mlecznym wystukuje na
się realnej inscenizacji na warszawskiej ulicy.<br>Mitzner-Szeląg zwietrzył natychmiast "antypartyjne" nastawienie lapidarnego hasła. I w tym wypadku skłonny jestem przyznać mu rację. W powodzi sloganów, drętwej mowy, tromtadrackich napisów - tablica z napisem 2 + 2 = 4 symbolizowała protest zdrowego rozsądku.<br>Mitzner stara się całą sprawę obrócić w żart. Lecz są żarty, które bar dziej poniżają niż policzek. Dowcip polega na tym, że ten sam transparent niesiony w pochodzie 1-majowym w Londynie nie byłby żartem. Byłby nonsensem bez pointy. W Warszawie, 20 lat Polski Ludowej oprawia ów żart w pointę.<br>Małachowski ("Rzeczniepospolita") uwiecznił następującą scenę: kasjerka w barze mlecznym wystukuje na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego