Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
przeszło godziny siedzieliśmy z generalnym inspektorem Luftwaffe, gen. Hansem-Jurgem Kuebartem przy długiej, idealnie wypolerowanej ławie, racząc się kawą z likierem. Był wzorem doskonałego urzędnika, świetnie panował nad swoimi emocjami.
Kiedyś dowódca miał prawo przypuszczać powiedział w pewnej chwili że przyszła wojna będzie przypominała poprzednie. Taki stan rzeczy umożliwiał określenie zasad taktyki na podstawie działań prowadzonych w przeszłości. Dzisiaj żaden dowódca, niestety, nie dysponuje już takim komfortem. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli będzie usiłował zastosować doświadczenia z poprzednich wojen przegra przyszłą.
Miał przedwcześnie przyprószoną siwizną głowę i suchy, haczykowaty nos, który trochę ujmował urody tej interesującej w istocie
przeszło godziny siedzieliśmy z generalnym inspektorem Luftwaffe, gen. Hansem-Jurgem Kuebartem przy długiej, idealnie wypolerowanej ławie, racząc się kawą z likierem. Był wzorem doskonałego urzędnika, świetnie panował nad swoimi emocjami.<br> Kiedyś dowódca miał prawo przypuszczać powiedział w pewnej chwili że przyszła wojna będzie przypominała poprzednie. Taki stan rzeczy umożliwiał określenie zasad taktyki na podstawie działań prowadzonych w przeszłości. Dzisiaj żaden dowódca, niestety, nie dysponuje już takim komfortem. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli będzie usiłował zastosować doświadczenia z poprzednich wojen przegra przyszłą.<br>Miał przedwcześnie przyprószoną siwizną głowę i suchy, haczykowaty nos, który trochę ujmował urody tej interesującej w istocie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!