Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 400-401
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1981
mówić "poddanych") - i że jedynym sposobem zapobieżenia takiemu gorszącemu oddziaływaniu jest zdecydowane stłumienie tendencji demokratyzujących w Polsce. Po trzecie wreszcie - ZSSR, choć sam mniej zagrożony i złym przykładem, i zakwestionowaniem uprawnień władzy, musi wydarzenia polskie odbierać jako drastyczne odstępstwo tak od przyjętych norm politycznego savoir vivre'u, jak i od podstawowych zasad ideologu, głoszących konieczność podporządkowania wszelkich inicjatyw i ruchów społecznych bezpośredniej kontroli rządzącej partii. Rozpisuje się o tym zresztą, aż do przesady, prasa całego świata - która nawet cierpliwego wilka zdolna jest wywołać z lasu.
Trwający od kilku miesięcy rozkład i częściowy paraliż władzy w PRL sprawia, że wszelkie rozmowy i rokowania
mówić "poddanych") - i że jedynym sposobem zapobieżenia takiemu gorszącemu oddziaływaniu jest zdecydowane stłumienie tendencji demokratyzujących w Polsce. Po trzecie wreszcie - ZSSR, choć sam mniej zagrożony i złym przykładem, i zakwestionowaniem uprawnień władzy, musi wydarzenia polskie odbierać jako drastyczne odstępstwo tak od przyjętych norm politycznego &lt;foreign&gt;savoir vivre'u&lt;/&gt;, jak i od podstawowych zasad ideologu, głoszących konieczność podporządkowania wszelkich inicjatyw i ruchów społecznych bezpośredniej kontroli rządzącej partii. Rozpisuje się o tym zresztą, aż do przesady, prasa całego świata - która nawet cierpliwego wilka zdolna jest wywołać z lasu.<br>Trwający od kilku miesięcy rozkład i częściowy paraliż władzy w PRL sprawia, że wszelkie rozmowy i rokowania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!