Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
koparek w ujęciu statycznym
8.2.1.Krawędzie wywrotu
We wszelkich analizach, obliczeniach i pomiarach związanych ze statecznością, występuje pojęcie krawędzi wywrotu. Zwykle przyjmuje się, że krawędzią wywrotu jest oś umownego przegubu, za pomocą którego podwozie koparki jest połączone z podłożem (rys. 8.3).
Norma PN-ISO 10567 : 1996, podająca zasady wyznaczania udźwigu koparek hydraulicznych, określa krawędzie wywrotu dla koparek gąsienicowych (rys. 8.3) i dla koparek kołowych (rys. 8.4). Ich położenie jest uzależnione od konstrukcji elementów układu jezdnego koparki (rys. 8.5) i jest zdefiniowane następująco:
Dla podwozi gąsienicowych: krawędź wywrotu do przodu lub do tyłu jest krawędzią przecięcia
koparek w ujęciu statycznym&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;8.2.1.Krawędzie wywrotu&lt;/&gt;<br>We wszelkich analizach, obliczeniach i pomiarach związanych ze statecznością, występuje pojęcie krawędzi wywrotu. Zwykle przyjmuje się, że krawędzią wywrotu jest oś umownego przegubu, za pomocą którego podwozie koparki jest połączone z podłożem (rys. 8.3).<br>Norma PN-ISO 10567 : 1996, podająca zasady wyznaczania udźwigu koparek hydraulicznych, określa krawędzie wywrotu dla koparek gąsienicowych (rys. 8.3) i dla koparek kołowych (rys. 8.4). Ich położenie jest uzależnione od konstrukcji elementów układu jezdnego koparki (rys. 8.5) i jest zdefiniowane następująco:<br>Dla podwozi gąsienicowych: krawędź wywrotu do przodu lub do tyłu jest krawędzią przecięcia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego