Typ tekstu: Książka
Autor: Fereniec Jan
Tytuł: Zarys ekonomiki i organizacji rolnictwa
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1985
na zbliżonym poziomie.
W skali kraju nie zachodzą gwałtowne zmiany w strukturze zasiewów, jak to często się zdarza w pojedynczym gospodarstwie. Gospodarstwo zmieniając kierunek produkcyjny ze względu na zmianę popytu na produkty rolnicze zmienia radykalnie strukturę zasiewów i np. eliminuje uprawę żyta lub owsa, względnie przestaje uprawiać buraki cukrowe.
Struktura zasiewów spełnia wiele funkcji, najważniejszą z nich jest zapewnienie gospodarstwu odpowiednich dochodów i zachowanie żyzności gleby.
5.5. Cechy ekonomiczne upraw
Rośliny uprawne różnią się między sobą wymogami agrotechnicznymi i pewnymi właściwościami ekonomicznymi. Do cech ekonomicznych produkcji roślinnej Z.Adamowski zalicza:
1. pracochłonność,
2. sezonowość,
3. kapitałochłonność,
4. wrażliwość produktów na
na zbliżonym poziomie.<br>W skali kraju nie zachodzą gwałtowne zmiany w strukturze zasiewów, jak to często się zdarza w pojedynczym gospodarstwie. Gospodarstwo zmieniając kierunek produkcyjny ze względu na zmianę popytu na produkty rolnicze zmienia radykalnie strukturę zasiewów i np. eliminuje uprawę żyta lub owsa, względnie przestaje uprawiać buraki cukrowe.<br>Struktura zasiewów spełnia wiele funkcji, najważniejszą z nich jest zapewnienie gospodarstwu odpowiednich dochodów i zachowanie żyzności gleby.<br>&lt;tit1&gt;5.5. Cechy ekonomiczne upraw&lt;/&gt;<br>Rośliny uprawne różnią się między sobą wymogami agrotechnicznymi i pewnymi właściwościami ekonomicznymi. Do cech ekonomicznych produkcji roślinnej Z.Adamowski zalicza:<br>1. pracochłonność,<br>2. sezonowość,<br>3. kapitałochłonność,<br>4. wrażliwość produktów na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego