Typ tekstu: Książka
Autor: Wolanowski Lucjan
Tytuł: Upał i gorączka
Rok: 1996
dwieście trzydzieści cztery kilogramy! Na początku lat pięćdziesiątych na Filipinach na hektar ziemi uprawnej wypadało dwa tysiące szczurów, które zjadały dziewięćdziesiąt procent ryżu, połowę trzciny cukrowej i od dwudziestu do osiemdziesięciu procent kukurydzy.
Czy więc nie ma nadziei? Czy ludzkość ma zawsze składać szczurom ofiarę ze swego zdrowia i swych zasobów?
Uczeni patrzyli bezradnie, jak w 1965 roku gospodarka Madagaskaru została zrujnowana przez inwazję szczurów. Wiosną następnego roku liczba tych gryzoni na wyspie radykalnie zmalała. Uczeni zafrapowani dziwnym zjawiskiem przyjrzeli mu się uważnie i wpadli na trop metody walki ze szczurami znacznie skuteczniejszej niż trucizna i pułapki.
Najpewniejszym sposobem jest oczywiście
dwieście trzydzieści cztery kilogramy! Na początku lat pięćdziesiątych na Filipinach na hektar ziemi uprawnej wypadało dwa tysiące szczurów, które zjadały dziewięćdziesiąt procent ryżu, połowę trzciny cukrowej i od dwudziestu do osiemdziesięciu procent kukurydzy.<br> Czy więc nie ma nadziei? Czy ludzkość ma zawsze składać szczurom ofiarę ze swego zdrowia i swych zasobów?<br> Uczeni patrzyli bezradnie, jak w 1965 roku gospodarka Madagaskaru została zrujnowana przez inwazję szczurów. Wiosną następnego roku liczba tych gryzoni na wyspie radykalnie zmalała. Uczeni zafrapowani dziwnym zjawiskiem przyjrzeli mu się uważnie i wpadli na trop metody walki ze szczurami znacznie skuteczniejszej niż trucizna i pułapki.<br> Najpewniejszym sposobem jest oczywiście
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego