Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
wraz z nami, jest dany z życiem i nie podlega zmianom. Tylko my przypominamy gąsiennicę. Pełznie wzdłuż przedmiotu, nie ogarnia całości, widzi jedynie odcinek który mija - opowiada sobie Bogna, przeczytaną kiedyś hipotezę w piśmie: Nieznany Świat.
- Matka, lepiej niech cię stary nie zobaczy w tym wydaniu. Połóż się spać - zagląda zatroskana, poważna córka.
- W jakim wydaniu? Też coś, kieliszek koniaku mnie inspiruje.
- Aha, Wańkowicz pisa, że gdy wypije, robi się z niego drugi człowiek, ale drugi człowiek też chce pić. Mniej więcej wyglądasz jak ten drugi człowiek.
- Daję ci zły przykład.
- Jestem uodporniona na złe przykłady. Ale połóż się, proszę. Zadbam
wraz z nami, jest dany z życiem i nie podlega zmianom. Tylko my przypominamy gąsiennicę. Pełznie wzdłuż przedmiotu, nie ogarnia całości, widzi jedynie odcinek który mija - opowiada sobie Bogna, przeczytaną kiedyś hipotezę w piśmie: Nieznany Świat.<br>- Matka, lepiej niech cię stary nie zobaczy w tym wydaniu. Połóż się spać - zagląda zatroskana, poważna córka.<br>- W jakim wydaniu? Też coś, kieliszek koniaku mnie inspiruje.<br>- Aha, Wańkowicz pisa, że gdy wypije, robi się z niego drugi człowiek, ale drugi człowiek też chce pić. Mniej więcej wyglądasz jak ten drugi człowiek.<br>- Daję ci zły przykład.<br>- Jestem uodporniona na złe przykłady. Ale połóż się, proszę. Zadbam
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego