Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zmieniono nazwę stronnictwa na LPR, co pozwoliło zaoszczędzić na czasie i kosztach zakładania nowej partii, i nie trzeba było zbierać podpisów). Na trzydziestu członków pierwszej rady politycznej LPR dziesięciu należało do Młodzieży Wszechpolskiej.

- Naprawdę nie było żadnego kongresu ani posiedzenia rady. Trzeba było szybko wpisać kogoś na tę listę, wpisali zaufanych - opowiada Igor Downar-Zapolski. - Ja ze zdziwieniem znalazłem swoje nazwisko wśród członków rady politycznej, w składzie komisji skrutacyjnej i jako protokolanta, choć wcale mnie tam nie było. Ale Roman Giertych jest absolutnie pewien lojalności Wszechpolaków.
W skład LPR weszli w końcu także politycy ze środowiska ZChN, o które jeszcze dwa
zmieniono nazwę stronnictwa na LPR, co pozwoliło zaoszczędzić na czasie i kosztach zakładania nowej partii, i nie trzeba było zbierać podpisów). Na trzydziestu członków pierwszej rady politycznej LPR dziesięciu należało do Młodzieży Wszechpolskiej.<br><br>- Naprawdę nie było żadnego kongresu ani posiedzenia rady. Trzeba było szybko wpisać kogoś na tę listę, wpisali zaufanych - opowiada Igor Downar-Zapolski. - Ja ze zdziwieniem znalazłem swoje nazwisko wśród członków rady politycznej, w składzie komisji skrutacyjnej i jako protokolanta, choć wcale mnie tam nie było. Ale Roman Giertych jest absolutnie pewien lojalności Wszechpolaków.<br>W skład LPR weszli w końcu także politycy ze środowiska ZChN, o które jeszcze dwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego