Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Baron z podejrzeniami

Szefowi pomorskiego SLD Jerzemu Jędykiewiczowi lada dzień może być postawiony zarzut prania brudnych pieniędzy. Chodzi o fikcyjne usługi dla kościelnego wydawnictwa Stella Maris. Jeśli do tego dojdzie, Jędykiewicz będzie musiał zawiesić działalność w partii.
- Rozmawiałem z Jędykiewiczem i ostrzegałem, że jeżeli prokuratura postawi mu zarzuty, będzie musiał zawiesić członkostwo w partii - mówi Marek Dyduch, sekretarz generalny SLD. - W czasie weryfikacji przyjęliśmy zasadę, że osoby, którym postawiono zarzuty, muszą zawiesić członkostwo w partii. Będziemy nadal przestrzegać tej zasady. W przeciwnym razie dawalibyśmy przyzwolenie na łamanie prawa przez naszych członków.
Dyduch dodaje, że sprawę zna od dwóch lat i wie
Baron z podejrzeniami&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Szefowi pomorskiego &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Jerzemu Jędykiewiczowi&lt;/&gt; lada dzień może być postawiony zarzut prania brudnych pieniędzy. Chodzi o fikcyjne usługi dla kościelnego wydawnictwa &lt;name type="org"&gt;Stella Maris&lt;/&gt;. Jeśli do tego dojdzie, &lt;name type="person"&gt;Jędykiewicz&lt;/&gt; będzie musiał zawiesić działalność w partii.&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- Rozmawiałem z &lt;name type="person"&gt;Jędykiewiczem&lt;/&gt; i ostrzegałem, że jeżeli prokuratura postawi mu zarzuty, będzie musiał zawiesić członkostwo w partii&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Marek Dyduch&lt;/&gt;, sekretarz generalny &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- W czasie weryfikacji przyjęliśmy zasadę, że osoby, którym postawiono zarzuty, muszą zawiesić członkostwo w partii. Będziemy nadal przestrzegać tej zasady. W przeciwnym razie dawalibyśmy przyzwolenie na łamanie prawa przez naszych członków.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Dyduch&lt;/&gt; dodaje, że sprawę zna od dwóch lat i wie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego