Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 1978
Rok powstania: 2005
w prasie codziennej na kolumnie z ogłoszeniami. Rozprawa jest publiczna, ale rzadko kiedy wywołuje większy oddźwięk. Niewielkie grono zainteresowanych - koledzy z zakładu, wydziału, instytutu, kilku specjalistów zorientowanych w danej problematyce, rodzina. Jeśli jest to coś zupełnie ekstra, wtedy świadkami ważnego momentu w życiu doktoranta są prasa, radio, telewizja. Ale to zdarza się bardzo rzadko.
Rozprawa doktorska mgr. inż. Wojciecha Zawistowskiego - to było właśnie coś niecodziennego. Człowiek, który od ponad trzydziestu lat nie -widzi. Zdobywał wykształcenie będąc już pozbawiony wzroku. Ukończył studia techniczne, uważane powszechnie za niedostępne dla niewidomego. Nie jest teoretykiem, lecz konstruktorem i doktorat jego ma charakter konstrukcyjny.
Ludzi dzielnych i
w prasie codziennej na kolumnie z ogłoszeniami. Rozprawa jest publiczna, ale rzadko kiedy wywołuje większy oddźwięk. Niewielkie grono zainteresowanych - koledzy z zakładu, wydziału, instytutu, kilku specjalistów zorientowanych w danej problematyce, rodzina. Jeśli jest to coś zupełnie ekstra, wtedy świadkami ważnego momentu w życiu doktoranta są prasa, radio, telewizja. Ale to zdarza się bardzo rzadko. <br>Rozprawa doktorska mgr. inż. Wojciecha Zawistowskiego - to było właśnie coś niecodziennego. Człowiek, który od ponad trzydziestu lat nie -widzi. Zdobywał wykształcenie będąc już pozbawiony wzroku. Ukończył studia techniczne, uważane powszechnie za niedostępne dla niewidomego. Nie jest teoretykiem, lecz konstruktorem i doktorat jego ma charakter konstrukcyjny. <br>Ludzi dzielnych i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego